Trener biegania. Gdzie i dla kogo?

Bieganie dla początkujących… 

Biorąc pod uwagę rosnącą popularność biegania, w głowie rodzi się przekonanie, że skoro ma tylu amatorów, to nie może być zbyt skomplikowane. Przecież wystarczy “założyć adidasy i wyjść z domu”. Niestety, nie jest to takie proste. Od jakiego dystansu zacząć? Może lepiej pomyśleć o marszu zanim zacznę liczyć kilometry? Czy moja postawa jest prawidłowa? A może w ogóle należy zacząć od czegoś innego?

 

Skąd czerpać wiedzę na ten temat? Najlepiej od specjalisty, którym jest trener biegania. Pamiętajmy, że zasięgnięcie pomocy eksperta to żaden wstyd, a pomoże nam to w wypracowaniu odpowiednich nawyków, dzięki którym przygoda z bieganiem nie zakończy się po dwóch tygodniach czy, co gorsza, kontuzji. Opanowanie podstaw to pierwszy krok w stronę sukcesu!

 

…i tych bardziej doświadczonych

Pomoc trenera biegowego nie ogranicza się do początków. Jeśli samodzielnie zgłębiłeś tajniki biegania i stwierdzasz, że to pora na nowe wyzwania, to profesjonalny trening biegowy jest idealnym pomysłem. Zastanawiasz się nad startem w półmaratonie? A może to już czas na maraton? Pomoc specjalisty pomoże Ci w osiągnięciu wyznaczonych celów. 

 

  • Trening do półmaratonu (link)

Pozwoli on rozwinąć odpowiednio wytrzymałość, siłę biegową, a pod koniec zbudować na tej bazie szybkość.

  • trzy miesiące przygotowań
  • optymalnie cztery treningi tygodniowo
  • dokładnie rozpisany plan treningowy
  • dostosowanie do indywidualnych możliwości każdego biegacza

 

 

  • Trening do maratonu (link)

 

Jeśli jesteś maratończykiem lub dopiero chcesz nim zostać to trening biegania pozwoli nie tylko na polepszenie wyników lecz zadba o ukończenie biegu w dobrej kondycji.

  • cztery miesiące przygotowań
  • cztery treningi tygodniowo
  • wskazówki dotyczące biegów kontrolnych i nie tylko

 

Kim jest trener biegowy?

Kim właściwie jest trener biegowy? Może wydawać się to oczywiste, lecz doświadczeni trenerzy oferują znacznie więcej niż proste wskazówki do tego “jak biegać”. Są to doświadczone osoby, dzięki którym możesz być pewny, że twój trening jest najlepiej dopasowany do Twoich możliwości i maksymalizuje on efekty, jednocześnie priorytetyzuje zdrowie i kondycję. Minimalizacja możliwości kontuzji jest kluczem. Jednak podobne wymagania spełnia zwykły plan treningowy, więc co tak naprawdę wyróżnia trenera biegania?

Zalety 

Indywidualne podejście i możliwość komunikacji swoich potrzeb “na miejscu”, bez konieczności pisania maili i czekania na odpowiedź. Wszystko ustalane jest od razu, dzięki czemu możesz cieszyć się nowymi wyzwaniami bez zwłoki!

 

Lecz główną zaletą jest motywacja. Jeśli masz problem z wyjściem z domu i samodyscypliną to treningi biegania są idealne. Trener biegowy zadba o utrzymanie dobrej atmosfery i dopilnuje, abyś mimo zmęczenia dokończył zaplanowany trening. 

Jak znaleźć odpowiedniego trenera?

Wybór trenera jest kluczowy, dlatego należy postawić na profesjonalizm i doświadczenie. Zarówno Wojtek jak i Kinga mogą poszczycić się obiema tymi cechami. Jeśli tylko chcesz, ekspercka opieka, edukacja i motywacja, którą gwarantują nasi trenerzy biegowi jest na wyciągnięcie ręki.