Kim jest trener biegania i kiedy powinieneś zasięgnąć jego pomocy?

Jeżeli uważasz, że trener biegania potrzebny jest wyłącznie tym, którzy przygotowują się do profesjonalnych maratonów, to najwyższy czas wyprowadzić Cię z błędu. Z usług trenera bieganie nie muszą korzystać wyłącznie sportowcy na najwyższym poziomie. Dobry trener pozwoli dostosować bieganie do Twoich codziennych zajęć i będzie wspierał w rozwoju przez cały czas trenowania.

Kiedy potrzebny jest nam trener biegania?

Bieganie jest pięknym sportem, które może towarzyszyć człowiekowi przez całe życie. Przygodę z bieganiem warto więc rozpocząć z doświadczoną osobą. Nabranie złych nawyków podczas nauki biegania może zakończyć się poważną kontuzją.

Największą zaletą posiadania trenera jest to, że stworzy on dopasowany do Ciebie plan. Trener biegania zadba o Ciebie, pomagając wyznaczać realne cele, motywować, dyscyplinować i wspierać rozwój. Dodatkowo dobry trener biegania będzie robił przegląd wyników, dystansów oraz rekordów, oraz zapewni informację zwrotną na temat dalszego rozwoju.

Bieganie jest sportem, który przynosi korzyści na różnych obszarach – utrata wagi, polepszenie kondycji, polepszenie stanu zdrowia. Porozmawiaj z trenerem biegania, a opowie Ci on, jak możesz skorzystać z treningu biegowego i jak wycisnąć z niego maksimum.

Sesja biegowa, której towarzyszy trener biegania, to nie tylko suchy bieg. Trener biegania przeprowadzi przez każdy krok, przygotuje rozgrzewkę, doradzi jak się ubrać, dobierze ćwiczenia regeneracyjne, da wskazówki żywieniowe. Trenerzy mogą pomóc w innych aspektach związanych z zapobieganiem urazom, takich jak odpowiednie obuwie, nawierzchnia do biegania i trening siłowy.

Jednym słowem – Twoje pierwsze kroki powinny być stawiane pod bacznym okiem trenera, szczególnie gdy zależy Ci na szybkich rezultatach.

Wsparcie w bieganiu – czym są konsultacje biegowe?

Pamiętaj, że aby móc w pełni wyzwolić swój potencjał, potrzebni Ci są specjaliści, których cechuje pozytywne i fachowe podejście do podopiecznego.

Trenerami o dużym doświadczeniu oraz pełnymi pasji są Wojtek i Kinga Staszewscy. Ta para to prawdziwi wirtuozi jeśli chodzi o treningi biegowe. Wojtek – trener lekkoatletyki, doświadczenie zdobył przez lata trenowania, a teraz pomaga budować formę innym. Kinga – wielbicielka sportu i zdrowego trybu życia, instruktorka fitness. Jeżeli nie masz pomysłu, do kogo zwrócić się o pomoc o indywidualny plan treningowy.

To, co oferuje ta para, spełni oczekiwanie każdego początkującego biegacza:

  • Analiza potrzeb, celów i zasobów
  • Dobór ćwiczeń uzupełniających
  • Stworzenie oraz ewentualne korekta planu
  • Wsparcie motywacyjne

Zarówno Wojtek, jak i Kinga posiadają to, co powinien mieć każdy trener biegania – wiedze, doświadczenie, pozytywną energię, wyrozumiałość oraz cierpliwość dla nowicjuszy tego sportu.

Więcej informacji: https://ksstaszewscy.pl