Karboksyterapia

  • by

Gęste i zdrowe włosy to niezwykle pożądany element wyglądu każdego człowieka, niezależnie od jego płci czy wieku. Niestety wiele czynników (m.in. niewłaściwa dieta, nałogi, niekorzystne czynniki atmosferyczne, nadmierny stres) pogarsza kondycję naszych włosów oraz sprawia, że mamy ich coraz mniej, zwłaszcza z upływem kolejnych lat. Wiąże się to z dużym dyskomfortem i stanowi często problem nie tyko kosmetyczny, ale także psychiczny. By temu zapobiec albo zaradzić widocznym już efektom nadmiernego wypadania włosów, Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie, wzbogaciło swoją ofertę dostępnych zabiegów w karboksyterapię.

Jest to innowacyjne rozwiązanie, będące ratunkiem dla wielu osób, bowiem karboksyterapia to najskuteczniejszy sposób na wszystkie typy łysienia. Polega na miejscowym wprowadzaniu pod skórę głowy na drodze iniekcji (wkłucia), podgrzanego dwutlenku węgla. To, że gaz może być podgrzany, zawdzięczamy użyciu najnowszych technologii. Dzięki temu pacjent ma zapewnioną całkowitą bezbolesność wykonywanego zabiegu.

Jak wygląda zabieg karboksyterapii?

Karboksyterapia trwa około trzydzieści minut i nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań oprócz wcześniejszego umycia głowy. Zabieg w Centrum Zdrowego Włosa poprzedza jedynie konsultacja lekarska. Jest to absolutnie konieczne, ze względu na bezpieczeństwo pacjenta, gdyż niektóre choroby (takie jak epilepsja, ciężka niewydolność płuc, nerek, serca, zaburzenia krzepnięcia krwi) mogą stanowić poważne przeciwwskazanie do wykonania owego zabiegu. Jeśli lekarz stwierdzi, że nie występują żadne przeciwwskazania, można udać się na karboksyterapię.

Na początku skóra głowy musi być zdezynfekowana. Następnie podgrzany dwutlenek węgla zostaje aplikowany w głąb skóry głowy przy pomocy cienkiej igły. W Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie, zabieg ten wykonywany jest urządzeniem medycznym najwyższej klasy przez lekarza dermatologa-trychologa. Poza tym, wprowadzany gaz jest sterylny, a jego dawki są w pełni kontrolowane. Wszystko to przekłada się na stu procentowe bezpieczeństwo pacjenta, zatem karboksyterapia tam wykonana, nie jest obarczona żadnym ryzykiem.

Gdy dwutlenek węgla dotrze do tkanek, natychmiastowo rozpoczyna w nich swoje zbawienne działanie dla włosów. Przede wszystkim rozszerza naczynia krwionośne i stymuluje tworzenie się ich nowych sieci. W ten sposób usprawnia krążenie krwi, dzięki czemu cebulki włosowe są lepiej dotlenione i odżywione. Skutkuje to zatrzymaniem nadmiernego wypadania oraz wzrostem nowych włosów, które są grubsze i silniejsze. Warto zatem zaufać specjalistom z Centrum Zdrowego Włosa i zdecydować się na ten zabieg, aby nie tylko zatrzymać łysienie, ale również poprawić jakość swoich włosów.