AKADEMIA BIEGANIA

Grudziądz biega

Treningi AB

ŚR. 18.00 RONDO KS. POPIEŁUSZKI BIEGANIE

SB. 9.00, PLAŻA MIEJSKA BIEGANIE

ND. 9.00, PLAŻA MIEJSKA DŁUGIE WYBIEGANIE

Partnerzy AB

 

 

 


Pogoda dla biegaczy

Gościmy

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1230030

Kalendarz Biegacza

Inne

Trasy treningowe AB

Półmaraton na treningu? Czemu nie. Trasa ze startem i metą przed Plażą Miejską to 8 km dróg gruntowych i 11 km twardej nawierzchni. Nie ma tu podbiegów, są za to równe asfaltowe fragmenty, szczególnie przyjemne na odcinku z Piask do Białego Boru (od 11 do 16 km). Na ósmym kilometrze zbiegamy z chodnika na ulicę, najlepiej więc wybrać się tu w niedzielę, kiedy na podmiejskich drogach panuje najmniejszy ruch. 

ZOBACZ TRASĘ!

Jeżeli chcesz połączyć bieg z podziwianiem krajobrazów, musisz wybrać tę trasę. Startujemy z Rudnika w kierunku Białego Boru i Hanowa, aby po kilku km odbić na Wiewiórki. Po wybiegnięciu z lasu naszym oczom ukazują się piękne pagórki. W tym fragmencie czeka nas kilka podbiegów. Za to za Dębieńcem długo zbiegamy mając przed oczami panoramę Grudziądza. Trasa w większości asfaltowa o dobrej nawierzchni.

ZOBACZ TRASĘ!

Trasa na typowe długie przedmaratońskie wybieganie, albo też miłe spędzenie weekendowego przedpołudnia. Prawie w całości wytyczona podmiejskimi drogami. Z Grudziądza prowadzi do Podwieska. Tam odbija w lewo na Małe Łunawy, a potem drugi raz w lewo na podbieg w Gogolinie (widoki!!!), skąd biegnie już prosto do Rudnika. Po drodze kilka sklepów na uzupełnienie płynów.

ZOBACZ TRASĘ!

Popularna wśród biegaczy Akademii "dróżka" w Lesie Rudnickim. Rozpoczyna się i kończy przed plażą miejską i najczęściej właśnie na niej odbywają się poranne sobotnie i popołudniowe środowe (z wyłączeniem zimy) treningi AB. Mnogość przecinających ją ścieżek powoduje, że dystans biegu można dowolnie wydłużać lub skracać. Na siódmym kilometrze kilka niedużych piaszczystych zbiegów i podbiegów.

ZOBACZ TRASĘ!

Niedzielna trasa AB. Nazwę wzięła od tego, że jej część przebiega oznakowanym szlakiem PTTK. Start i finisz znajdują się przed plażą miejską, a półmetek w Białym Borze. W większości wytyczona po naturalnej nawierzchni, jedynie trzy kilkusetmetrowe odcinki prowadzą ulicą czy chodnikiem. Zbaczając na dziewiątym kilometrze w lewo pokonujemy dodatkowo dwa strome podbiegi i karkołomne zbiegi.

ZOBACZ TRASĘ!

Okrążenie wokół Jeziora Rudnickiego liczy prawie 7 km. I nie należy do łatwych ze względu na różnorodną i w większości nierówną nawierzchnię. Latem dochodzą do tego odcinki piaszczyste. Niedogodności wynagradzają widoki jeziora, po drodze mijamy także trzy zlokalizowane nad Rudnikiem kąpieliska. W czerwcu na tej trasie rywalizują uczestnicy Biegu Trzech Plaż.

ZOBACZ TRASĘ!

 

 

Sponsorzy B3P

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Społeczność B3P

Foto

NIEDZIELNE WYCIECZKI Z AB