AKADEMIA BIEGANIA

Grudziądz biega

Treningi AB

ŚR. 18.00, SB. 9.00, PLAŻA MIEJSKA BIEGANIE

ND. 9.00, PLAŻA MIEJSKA DŁUGIE WYBIEGANIE

Partnerzy AB

 

 

 


Pogoda dla biegaczy

Gościmy

Odwiedza nas 110 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1206957

Kalendarz Biegacza

Inne

Trasy treningowe AB

Na start jedziemy pociągiem do Jeżewa. Większa część treningu wiedzie bocznymi asfaltowymi drogami, nie brakuje i odcinków szutrowych. W pierwszej części biegu mijamy jezioro Stelchno, a w Czersku Świeckim kierujemy się na Rulewo. Potem, już w lesie odbijamy w prawo, a następnie w lewo w stronę Dolnej Grupy. W Pile Młyn wbiegamy „pod prąd” na trasę majowego półmaratonu śladami Bronka. Meta na marinie.

ZOBACZ TRASĘ!

Wąskie, mało uczęszczane drogi i urokliwa okolica to atut tej trasy. Start i meta treningu przed Plażą Miejską. Na 10-11 km czeka nas wymagający podbieg do Wielkich Lnisk, a za Nicwałdem kolejna górka. Potem jednak odpoczniemy na zbiegu do Węgrowa. Dalej mijamy szkołę w tej miejscowości, a w końcowych czterech kilometrach biegniemy tymi samymi scieżkami, którymi wyruszaliśmy na wycieczkę.

ZOBACZ TRASĘ!

Start i meta na Plaży Miejskiej w Rudniku. Z ulicy Zaleśnej kierujemy się do skrzyżowania Jaskółczej z Warszawską, dalej za schroniskiem dla psów podbiegamy polnymi ścieżkami do Wielkich Lnisk. Na tej drodze albo błoto, albo piachy, czyli zawsze coś dla biegaczy. Na półmetku sklep. A potem, obiegając Wielka Księżą Górę wracamy do Grudziądza przez Węgrowo, Gać i osiedle Lotnisko.

ZOBACZ TRASĘ!

Miło jest czasem finiszować w G-dzu, ale wyruszać w zupełnie innym miejscu. Taką treningową frajdę daje trasa z Chełmna. Na start najlepiej zorganizować dojazd we własnym zakresie. Potem, począwszy od chełmińskiego rynku, poprzez ścieżkę wzdłuż drogi do Podwieska (sklep!) i dalej Łunawy, podbieg w Gogolinie i długi finisz do Ronda Dmowskiego w naszym mieście, czeka na wszystkich mnóstwo biegowych wrażeń.    

ZOBACZ TRASĘ!

Zimowe środowe treningi AB wyglądają właśnie tak. Spotykamy się przy Rondzie ks. J. Popiełuszki u wlotu do Lasu Rudnickiego, stamtąd też po wspólnej przebieżce rozbiegamy się do domów. A w ramach trasy obiegamy osiedle Lotnisko, a następnie Park Miejski i finiszujemy ścieżką wzdłuż Trasy Średnicowej. Trochę tu niedogodności takich jak skrzyżowania i sygnalizacje świetlne, ale można się przyzwyczaić.

ZOBACZ TRASĘ!

Start i meta na grudziądzkiej Marinie. Do półmetka biegniemy Wiślaną Trasą Rowerową, a następnie przez Nową Wieś, Parski i wałem przeciwpowodziowym do Zakurzewa. Chwilę za mostkiem nad Osą zaczynamy się wspinać, a przed szczytem mamy prawdziwy podbieg. Ale widok z Gór Łosiowych rekompensuje ten wysiłek. Powrót do Grudziądza proponujemy trochę innym szlakiem. Całość widokowa i różnorodna.

ZOBACZ TRASĘ!

 

 

Sponsorzy B3P

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Społeczność B3P

Foto

NIEDZIELNE WYCIECZKI Z AB