ŚR. 18.00, SB. 9.00, PLAŻA MIEJSKA BIEGANIE

Odwiedza nas 136 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1206969

Kalendarz Biegacza

Inne

Sierpień i początek września to w biegach dla jednych wakacje, a dla innych czas startów. Przedłużony miesiąc wakacji nasi reprezentanci postanowili, co wcale nas nie dziwi, spożytkować na udział w zawodach.

W niedzielę 03.09 po raz 27. w Pile odbył się Międzynarodowy Półmaraton Philips. Tu na świetnym 115 miejscu OPEN do mety dobiegł Daniel Chodyna, który uzyskał czas 01:25:17. W stawce ponad 3600 uczestników finiszowali również Krzysztof Czerwiński (849 OPEN, 01:42:01), Alicja Kaniewska (3021 OPEN, 02:11:23) i Małgorzata Jabłońska (3027 OPEN, 02:11:31).

Dzień wcześniej w niedalekim Wąbrzeźnie ponad pół tysiąca zawodników pokonało dystans II Wąbrzeskiej Dziesiątki. Wśród oczywiście i nasi, czyli Paweł Cieszyński (47 OPEN, 47:28), Anna Łucka (168 OPEN, 47:16), Ewa Jurczyk (228 OPEN, 49:05), Anna Pawlik (232 OPEN, 49:07), Dorota Gałuszka (235 OPEN, 49:10) i Zbigniew Ornowski (259 OPEN, 49:50). A Gabrysia Nowacka stanęła na trzecim stopniu podium w kategorii wiekowej K50 (264 OPEN, 50:04).

Z kolei 27 sierpnia prawie 300 osób dotarło w Malborku do mety IV Biegu z Okazji Święta Lotnictwa Polskiego. AB Grudziądz reprezentował i to z powodzeniem Jan Mickiewicz (33 OPEN, 42:44, 3 M50!). W tę samą niedzielę po raz szósty odbył się Półmaraton Uzdrowisko Ciechocinek. Kto tu walczył o swoje założenia i honor Akademii? Krzysztof Czerwiński był 117 OPEN (01:46:24), a debiutant na tym dystansie Henryk Helkowski dobiegł do mety w czasie 01:56:53 (208 OPEN). Poza tym mieliśmy i swoją reprezentację w biegu towarzyszącym na 10,5 km.

Wreszcie 20 sierpnia z 7. Lubawską Dychą zmierzyli się Mirela i Kazimierz Jaskulscy. Oboje wywalczyli lokaty na podium (Mirela 90 OPEN, 44:45, I K50; Kazik 27 OPEN, 38:34, II M50). I jeszcze raport z IV Półmaratonu Morza Bałtyckiego. Trasę Jastarnia – Jurata – Kuźnica – Jastarnia pokonała w naszych barwach Alicja Różycka (82 OPEN, 2:15:35).

Gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom udziału w wakacyjnych biegach!    WYNIKI PIŁA    WYNIKI WĄBRZEŹNO    WYNIKI MALBORK   WYNIKI CIECHOCINEK      WYNIKI LUBAWA      WYNIKI JASTARNIA

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz mieć konto na naszej stronie.