Działalność sportowa w Hiszpanii – co musisz wiedzieć?

  • by

Podążaj za marzeniami. Jeśli kochasz sport, Hiszpania to dobre miejsce, żeby przemienić pracę w pasję. Ruch to zdrowie, a mieszkańcy Hiszpanii doskonale o tym wiedzą. Poniżej poznasz podstawy prawa w Hiszpanii, jeśli chodzi o zakładanie spółki i dowiesz się, w jakie sporty warto inwestować w tym kraju. Działalność sportowa w Hiszpanii to prostsze niż myślisz. 

Założenie spółki w Hiszpanii przez cudzoziemca 

Nie musisz być obywatelem Hiszpanii, aby otworzyć tam biznes, ale musisz spełnić kilka prostych wymogów. Po pierwsze, udaj się do Biura dla Obcokrajowców (Oficina de Extranjería), w którym powinieneś oficjalnie zarejestrować swój pobyt. Dla obywateli UE cała procedura jest stosunkowo prosta. Po złożeniu odpowiednich dokumentów uzyskasz specjalny numer identyfikacyjny (Número de Identidad de Extranjero), odpowiednik polskiego numeru PESEL. Numer identyfikacyjny NIE jest wymagany do otworzenia działalności gospodarczej w Hiszpanii. Żeby założyć spółkę w Hiszpanii, musisz także otworzyć konto w hiszpańskim banku. 

Spółka w Hiszpanii – rodzaje

W Królestwie Hiszpanii możesz prowadzić różne formy działalności gospodarczej. Poniżej znajdziesz najpopularniejsze. 

  • sociedad de responsabilidad limitada – spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, 
  • sociedad anónima – spółka akcyjna,
  • sociedad comanditaria – spółka komandytowa.
  • Możesz też prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą jako osoba samozatrudniona (autónomo). 

Sport w Hiszpanii

Hiszpanie kochają sport! Najpopularniejsze dyscypliny w tym kraju to koszykówka, kolarstwo, tenis i oczywiście piłka nożna. Chłopaki trenują football już od najmłodszych lat. 

Należy pamiętać, że Królestwo Hiszpanii posiada wybrzeże o długości aż 4000 kilometrów (i to nie licząc wysp!). Stąd ogromna popularność sportów wodnych. W Hiszpanii znajdziesz piękne i barwne przestrzenie do nurkowania (zwłaszcza rezerwaty morskie Tabarca i San Antonio). Są to też regiony atrakcyjne turystycznie, przyciągające miłośników wypoczynku nad morzem z całej Europy i nie tylko. Z kolei Wyspy Kanaryjskie to po Azorach, które nazywa się europejskimi Hawajami, jedno z najbardziej popularnych na kontynencie miejsc do windsurfingu. Odpowiednie prądy wietrzne sprawiają, że surfowanie po falach to czysta frajda.  Dobrze odnajdą się tutaj także miłośnicy żeglarstwa. 

Sport kwitnie także w oddalonych od wybrzeża częściach Hiszpanii. Powstają tutaj szkółki deskorolkowe, kluby fitness czy szkoły jogi. Co więcej, Hiszpanie i Hiszpanki uwielbiają tańczyć, chętnie uczą się różnych stylów tańca. Dobra szkoła tańca w Hiszpanii na pewno spotka się z ogromnym zainteresowaniem.  Rodzice w Hiszpanii zwracają uwagę, by ich pociechy od przedszkola były aktywne fizycznie. Stąd bogata oferta sportowa skierowana do dzieci. Jeśli planujesz działalność sportową w Hiszpanii, weź pod uwagę pracę z dziećmi. Załóż spółkę już dziś i łącz pracę z pasją!

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://biuroksiegowewhiszpanii.pl/firma-w-hiszpanii/